Suradnik na projektu Jurica Dolić uspješno obranio doktorsku disertaciju

Objavljeno: Petak, 4. srpnja 2014.

Dana 27. lipnja 2014. god. održana je obrana doktorske disertacije Jurice Dolića, dipl. ing. grafičke tehnologije, pod naslovom „Model grafičkoga znakovnoga sustava za osobe sa složenim komunikacijskim potrebama“. Disertacija izrađena u sklopu doktorskog studija „Grafičko inženjerstvo i oblikovanje grafičkih proizvoda“ pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Jesenke Pibernik Sveučilište u Zagrebu Grafički fakultet i izv. prof. dr. sc. Željke Car Sveučilište u Zagrebu Fakultet elektrotehnike i računarstva.

Motiv ovog rada je potreba primjene znanja iz područja grafičkog dizajna i tehnologije unutar područja potpomognute komunikacije u cilju razvoja boljih i unapređenja postojećih ICT-usluga za osobe sa složenim komunikacijskim potrebama.

Cilj disertacije je izrada modela adaptivnog sustava za potpomognutu komunikaciju grafičkim znakovima prilagođenog korištenju na pokretnim uređajima i omogućavanje njegove primjene sklopu razvoja uporabljivih aplikacija za osobe sa složenim komunikacijskim potrebama. Predloženim modelom omogućen je visok stupanj prilagodbe grafičkog znakovnog sustava. Sustav je moguće prilagoditi glavnim čimbenicima koji utječu na njegovo korištenje primjenom vizualnih, prostornih ili temporalnih prilagodbi.

U ime članova projekta ICT-AAC čestitamo Jurici na uspješnoj obrani doktorske disertacije!

Jurica Dolić, dipl.ing., predstavlja model adaptivnog sustava za potpomognutu komunikaciju grafičkim znakovima

Obrani doktorske disertacije nazočili su članovi projekta ICT-AAC

Zadovoljstvo prof.dr.sc. Željke Car, mame Dolić, Jurice i prof.dr.sc. Jesenke Pibernik povodom uspješne obrane doktorske disertacije.